Polska Wiadomości

W USA zniesiono nakaz noszenia maseczek ale…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl prezydent Joe Biden ogłosił „wspaniały dzień dla Ameryki” po tym, jak zapadła decyzja o likwidacji obowiązku maseczek dla zaszczepionych przeciw COVID-19.

W czwartek w USA złagodzono wytyczne w sprawie noszenia maseczek i dystansu społecznego dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. – Wszyscy długo czekaliśmy na moment, kiedy będziemy mogli wrócić do normalności – skomentowała szefowa Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Rochelle Walensky.

Prezydent Joe Biden zaraz po ogłoszeniu tej decyzji zdjął maseczkę ochronną w Gabinecie Owalnym i stwierdził, ze to „wspaniały dzień dla Ameryki”. Następnie wraz z wiceprezydent Kamalą Harris i personelem Białego Domu udał się bez zakrywania twarzy do ogrodu różanego w Białym Domu, aby ogłosić Amerykanom wiadomość o nowych wytycznych.

Jak zapewnił prezydent USA, „nie zamierzają wychodzić i aresztować ludzi”, ale wzywa wszystkich niezaszczepionych Amerykanów do noszenia masek.

Z kolei na jego koncie na Twitterze pojawił się wpis o treści: „Zasada jest teraz prosta: zaszczep się lub noś maskę, dopóki tego nie zrobisz. Wybór należy do Ciebie”.

Nowe wytyczne znoszą obowiązek noszenia masek dla osób w pełni zaszczepionych na świeżym powietrzu oraz w większości pomieszczeń.

Wciąż jednak nakazują noszenie maseczek w zatłoczonych przestrzeniach zamkniętych jak autobusy, samoloty, szpitale, więzienia i schroniska dla bezdomnych. CDC nie będzie już zalecać, aby osoby w pełni zaszczepione nosiły maski na zewnątrz nawet w tłumie ludzi.

Co wy an to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!