Polska Świat Wiadomości

W USA zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wandale w USA znieważyli pomnik błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Sprawą zajmuje się nowojorski wydział do spraw zbrodni nienawiści. Sprawę komentuje Tomasz Sommer – redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

„Intensywnie prowadzimy śledztwo w sprawie wandalizmu pomnika Jerzego Popiełuszki, polskiego księdza zamordowanego w 1984 roku za pracę w Polskiej Solidarności. Jesteśmy bardzo świadomi znaczenia, jakie ma to dla amerykańskie Polonii” – czytamy na Twitterze nowojorskiego wydziału ds. zbrodni nienawiści

Sprawę komentuje również Tomasz Sommer – redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”. Według wolnościowego publicysty – atak byłby bardziej nagłośniony, gdyby to by pomnik kogoś innego.

– Pomnik ks. Jerzego po ataku nowojorskich antyklerykałów. Gdyby to był jakiś Żyd to byłyby czołówki w mediach i wizyta burmistrza. Ale to tylko zamordowany przez komunę ksiądz – napisał na Twitterze dziennikarz.

Wciąż nie wiadomo, kto stoi za tym obrzydliwym aktem wandalizmu. Podczas protestów Black Lives Matter podobnych ataków dokonywała antifa – możliwe, że i tym razem jest to sprawka lewicowych chuliganów.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!