Świat Wiadomości

W USA mężczyzna, który spalił flagę środowisk LGBT został skazany na 16 lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl mężczyzna, który spalił tęczową flagę przed klubem dla homoseksualistów w Ames (Iowa), został skazany na 16 lat pozbawienia wolności. Wcześniej miał już problemy z prawem.

30-letni Adolfo Martinez został skazany za podpalenie trzeciego stopnia wraz z pogwałceniem praw jednostki w postaci zbrodni z nienawiści, nękania trzeciego stopnia oraz lekkomyślnego obchodzenia się z pirotechniką.

11 czerwca 2019 Martinez ukradł tęczową flagę „dumy gejowskiej” z budynku reformowalnego Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w Ames, którego pastor Eileen Gebbie sam jest homoseksualistą. Następnie spalił ją przed klubem gejowskim Dangerous Curves Gentleman’s Club. Mężczyzna przyznał się do winy.

Opinię publiczną zastanawia tak surowy wymiar kary. Co prawda, mężczyzna wcześniej miał problemy z prawem – był podejrzewany o wandalizm spowodowany „nienawiścią do osób innej orientacji seksualnej”, ale zasądzenie maksymalnej kary za popełnione przestępstwa budzi wątpliwości.

Martinez dopuścił się bowiem podpalenia trzeciego stopnia, co uznawane jest za podpalenie pojazdu lub budynku. Przy czym z dokumentów sądowych wynika, że mężczyzna jedynie oblał flagę łatwopalną cieczą i podpalił ją za pomocą zapalniczki. Zarzuty o przestępstwa z nienawiści zostały dodane, kiedy okazało się, że jest podejrzewany o akt wandalizmu motywowany niechęcią do osób LGBT.

30 – latek otrzymał karę 5 lat pozbawienia wolności za podpalenie i zbrodnie z nienawiści. Za pozostałe dwa przestępstwa – nękanie i nieuważne obchodzenie się z ogniem – rok i miesiąc. Natomiast łączna liczba 16 lat pozbawienia wolności wynika z faktu bycia recydywistą.

Z wyrokiem nie zgadza się opinia publiczna. Twitter zalały wpisy sugerujące, że tak poważnych kar nie zasądza się nawet w przypadku spalenia flagi Stanów Zjednoczonych. Internauci wskazują, że za przestępstwo wobec osób LGBT, Martinez dostał większy wyrok niż otrzymuje się w Wielkiej Brytanii za morderstwo. „Mógł spalić flagę USA. Dzisiaj byłby wielbiony, a lewica stawiałaby mu pomniki” – ironizuje użytkownik Paul E F.

Istny Orwell…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!