Świat Wiadomości Wiara

W USA Kościół zostanie przerobiony na hinduistyczną świątynię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi „The Pillar”, amerykańska parafia sprzedała zamkniętą świątynię hinduistycznemu ruchowi religijnemu. Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes zostanie po remoncie przekształcony w miejsce pogańskiego kultu. Obecne już w nim wizerunki świętych i Maryi mają pozostać na swoich miejscach wśród przedstawień bożków.

Parafia Najświętszego Imienia Jezus w amerykańskiej diecezji Rochester sprzedała w styczniu br. zamknięty kościół hinduistycznemu stowarzyszeniu religijnemu „Bhakti Marga”. Jak donosi amerykański serwis katolicki „The Pillar”, zostanie on przekształcony w „Aśramę”, pogańskie sanktuarium-pustelnię. Autor opublikowanego przez medium artykułu zwraca uwagę, że sprzedaż kościoła do sprawowania w nim kultu bożków może naruszać prawo kanoniczne.

Jak wyjaśniał lider pogańskiej grupy, podczas remontu świątyni wizerunki katolickich świętych i NMP nie zostaną usunięte. – Ta Aśrama jest, lub była, kościołem poświęconym NMP z Lourdes, mieścił się tam również żeński zakon. To piękne, że będziemy mogli budować na duchowości, miłości i łasce, które już tam są – mówił w nagraniu poświęconym budowie miejsca kultu. Jak wyjaśniał „Aśrama” wyposażona będzie w przedstawienia bożków, a obok statuy Matki Bożej na ternie dawnej siedziby zgromadzenia stanie figura hinduskiej bogini śmierci Kali.

Jak zwraca uwagę „The Pillar”, prawo kanoniczne pozwala w zupełnej ostateczności na sprzedaż świątyni do świeckiego wykorzystania. Normy wskazują jednak, że nowe przeznaczenie dawnego kościoła nie może być „plugawe”. Posunięcie Parafii Najświętszego Imienia może wobec tego łamać zasady PK. Sprzedana świątynia nie będzie bowiem pełnić funkcji świeckich. Autor sugeruje również, że sprawowanie w niej bałwochwalczych praktyk można uważać za „plugawe”.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!