Świat Wiadomości

W USA administracja Bidena w ramach “równości rasowej” będzie finansować… narkomanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Trochę się nie chce wierzyć, ale portal freebeacon.com podaje, że administracja prezydenta Joe Bidena osiąga szczyt szczytów w polityce równościowej. Zamierza przeznaczyć 30 milionów dolarów na sprawiedliwość rasową, ale w dość dziwnej formie.

Program rozpocznie się w maju, a fundusze dla organizacji non-profit i samorządów lokalnych mają pomóc w bezpieczniejszym przebiegu procedery uprawianej przez narkomanów. W dodatku chodzi tutaj o rasowe wyrównywanie szans.

Grant nadzorowany przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) zawiera pieniądze m.in. na sprzęt dla narkomanów.

Rzecznik agencji powiedział podobno Washington Free Beacon, że te zestawy zapewnią użytkownikom fajki do palenia metamfetaminy i temu podobnych substancji.

HHS wyjaśnił, że zestawy mają na celu zmniejszenie ryzyka infekcji podczas palenia substancji szklanymi fajkami.

Dotowane fajki są priorytetowo przeznaczone dla narkomanów ze „społeczności wykluczanych”, w tym Afroamerykanów, czy grupy LGBTQ+. Departament stosuje się tu podobno do wytycznych Bidena o wprowadzaniu „postępu w równości rasowej”.

Niektóre miasta rządzone przez demokratów, takie jak San Francisco i Seattle, już takie zestawy do palenia cracku dystrybuowały.

Niektóre samorządy w ostatnich latach wycofywały się z tego, tłumacząc, że przyczynia się do wzrostu spożywania narkotyków. Przykładem jest tu Louisville, które najpierw pozwoliło na sprzedaż zestawów do palenia w sklepach, ale później wprowadziło zakaz.

W stanie Maryland porzucono plan dystrybucji zestawów po tym, jak zaprotestowała ostro miejscowa policja, ale i lokalne środowiska afroamerykańskie. Związkowiec policyjny Clyde Boatwright z Maryland, tłumaczył, że środki rządowe lepiej wydawać na zapobieganie nadużywania narkotyków, niż na bezpieczeństwo narkomanów.

Finansowanie zestawów do palenia to nie jedyny pomysł z planu Demokratów, który przegłosowano w Senacie, dzięki wiceprezydent Kamali Harris. Budżet sfinansuje także „wykluczanym” strzykawki, szczepienia, badania przesiewowe, a nawet prezerwatywy.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!