Wiadomości

W ukraińskim Ministerstwie Obrony uważają, że ​​Rosja może wykorzystać rozmowy do wzmocnienia swojej pozycji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiceminister obrony Hanna Malar uważa, że ​​Rosja może wykorzystać negocjacje i zmniejszenie intensywności działań wojennych do wzmocnienia swojej pozycji przed wznowieniem ofensywy.

„Oczywiście wykorzystują absolutnie wszystko, każdą wymówkę, by wzmocnić swoją pozycję i iść dalej. Naprawdę nie porzucają swojego kluczowego celu – pełnej kontroli nad Ukrainą” – powiedziała Malar.

„Rzeczywiście, podobnie jak w latach 2014-15 i przez całe 8 lat, wykorzystywali negocjacje jako dodatkowe narzędzie wpływu politycznego i szantażu na naszą stronę. Jasne jest, że może się tak stać także teraz – nikt tego nie wyklucza” – dodała.

Według Malar wojska rosyjskie starają się dopasować do ukraińskiego sposobu walki i specyfiki armii ukraińskiej, które początkowo były dla wroga zaskoczeniem.

„Obecnie, co zdaje się wyglądać jak rzekomo zmniejszająca się intensywność walki i posuwania się wroga, tak naprawdę wykorzystują do wzmocnienia się poprzez zrozumienie i dostosowanie się do nas, aby znaleźć nasze najsłabsze miejsca i je wykorzystać. Więc w tej sytuacji mamy pewność, że zwyciężamy, ale musimy być w pełni świadomi złożoności tej walki” – powiedziała wiceminister obrony.

Zdobycie Kijowa nazwała jednym z kluczowych celów wroga, z którego nie rezygnuje, podobnie jak z uzyskania pełnej kontroli nad Ukrainą.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!