Gospodarka Polska Wiadomości

W tym roku reklam banku PKO BP nie zobaczymy na antenie TVN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bank PKO BP jest w gronie co najmniej kilku spółek z udziałem Skarbu Państwa, które już w ub.r. znacząco zredukowały swoje wydatki reklamowe w takich stacjach telewizyjnych jak Polsat czy TVN, a zwiększyły je w TVP1 i TVP2 – informuje portal Wirtualnemedia.pl

– Do planowania budżetów podchodzimy elastycznie. Głównymi kanałami komunikacji banku są telewizja, media elektroniczne/społecznościowe dopasowane do grup celowych. Zmniejszone w 2016 roku wydatki w stacjach TVN i Polsat wynikały z lokowania budżetu reklamowego w innych stacjach – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Edyta Skorupska, ekspert z departamentu komunikacji korporacyjnej PKO BP. I dodaje wprost: – W tym roku PKO Bank Polski skasował do zera deklaracje zakupowe w TVN.

Warto dodać, że w roku 2015 PKO BP wydał na reklamy w głównym kanale TVN prawie 23 mln zł, a w TVN 24 – kolejne 5,3 mln zł. Do tego doliczyć należy odpowiednio mniejsze kwoty w kanałach TVN Fabuła, TVN Style, TVN Turbo, TVN 7 i TVN Bisnes i Świat. W sumie na reklamy we wszystkich kanałach TVN wydano w 2015 roku przeszło 30 mln zł. W roku 2016 były to już wielkości znacząco mniejsze, ale wciąż spore – w sumie ponad 18 mln zł.

/wirtualnemedia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!