Wiadomości

W trójmiejskich lasach rusza odstrzał dzików

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W trójmiejskich lasach rusza odstrzał dzików. Wszystko przez rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń. Dwa miesiące temu cały teren Gdańska znalazł się w tzw. żółtej strefie, objętej restrykcjami w związku z epidemią.

Jak informuje portal trójmiasto.pl, do końca tego roku odbędą się trzy odstrzały redukcyjne dzików – w czwartek, 21 listopada, w czwartek, 5 grudnia i w poniedziałek, 23 grudnia – w godz. 7.30-15.30 na terenie obwodu łowieckiego nr 69 w leśnictwach Zwierzyniec, Witomino, Sopot, Renuszewo i Matemblewo.

– Odstrzał obejmie obwód łowiecki przylegający do Trójmiasta, jego teren znajduje się pomiędzy miastem a obwodnicą. W ogóle nie wchodzimy na teren dzielnic, odstrzał odbędzie się wyłącznie w lesie – powiedział Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk.

Jak dodał, „odstrzał redukcyjny wykonują tylko osoby odpowiednio przeszkolone i doświadczone”.

– Nigdy nie było przypadku, aby doszło do jakiegokolwiek niebezpiecznego incydentu. Jeżeli chodzi o mieszkańców, to powinni oni zastosować się do oznakowań, które mogą napotkać w lesie – stwierdził Plonus.

Portal zaznacza, że ze względu na wysokie ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się tej choroby wśród zwierząt nie ma możliwości odłowu dzików z terenów miasta.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!