Telewizja internetowa

W Teheranie runął płonący budynek – zginęło co najmniej 30 strażaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 30 strażaków zginęło w czwartek pod gruzami wieżowca, który zawalił się w centrum Teheranu, gdy trwało tam gaszenie wielkiego pożaru – poinformowała irańska telewizja Press TV. 17-kondygnacyjny budynek wcześniej ewakuowano.

 

W akcji gaszenia pożaru brało udział ok. 200 strażaków – podała telewizja. Nie wiadomo, ilu z nich było w środku w chwili katastrofy – irańskie media mówią o dziesiątkach strażaków. Wcześniej oficjalna agencja prasowa IRNA informowała o co najmniej 38 rannych.

 

Według Press TV pod gruzami są uwięzieni ludzie. Agencja prasowa Fars przekazała, że w budynku przed zawaleniem mogło być nawet 300 osób. Trwa akcja ratunkowa. Na miejsce przysłano kilkadziesiąt karetek pogotowia.

 

Katastrofę budowlaną pokazała na żywo telewizja publiczna, prowadząca transmisję z trwającej od wielu godzin akcji gaszenia pożaru, który wybuchł z nieznanych powodów na dziewiątym piętrze wieżowca i szybko rozprzestrzenił się aż do najwyższych kondygnacji. Budynek zawalił się w kilka sekund, a okolice spowiły kłęby dymu. Jeden ze świadków cytowanych przez Reutersa powiedział, że przypominało to sceny z horroru.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!