Wiadomości

W Tatarstanie rosyjskie służby zatrzymały przywódców komórek Hizb ut-Tahrir al-Islami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Tatarstanie zostali zatrzymani domniemani przywódcy komórek międzynarodowej organizacji terrorystycznej Hizb ut-Tahrir al-Islami, poinformował departament regionalny FSB.

Funkcjonariusze FSB, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Gwardii Rosyjskiej przeprowadzili specjalną operację w rejonach Aznakajewskim i Bugulmińskim w Republice Tatarstanu.

Według służb, osoby aresztowane, działając z polecenia zagranicznych przywódców, przeprowadzali w Rosji działania antykonstytucyjne. Działali oni w myśl doktryny nakazującej im stworzenie unitarnego państwa teokratycznego – tak zwanego „kalifatu światowego”, mając na celu obalenie legalnych władz, w tym także metodami terrorystycznymi.

Ponadto członkowie organizacji rekrutowali do swoich szeregów i muzułmanów i przerzucali ich do oddziałów Hizb ut-Tahrir al-Islami działających na Bliskim Wschodzie.

Podczas rewizji znaleziono materiały propagandowe i dokumenty zawierające instrukcje od emisariuszy oraz raporty z wykonanej pracy. Przejęto również środki łączności i elektroniczne nośniki danych. Wszyscy zatrzymani są aresztowani.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!