Wiadomości

W Szwecji z myślą o imigrantach wydano „przewodnik o seksualności”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jako że imigranci mogą nie wiedzieć, że kobieta może odmówić seksu, szwedzkie władze zadbały o specjalny „przewodnik o seksualności”, dzięki czemu osoby pracujące z imigrantami będą wiedzieli, jak im tę wiedzę przekazać.

Pomysł zrodził się w głowach urzędników szwedzkiego Ministerstwa ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich w obliczu częstych ataków seksualnych, których dopuszczają się „nowi Szwedzi”.

Przewodnik zatytułowany „Youmo i Praktiken”, jak donosi dziennik „Metro”, ma na celu pomóc osobom dorosłym, które pracują z nowo przybyłymi młodymi imigrantami, aby porozmawiać z nimi na tematy dotyczące seksu, zdrowia i kwestii związanych z płcią.

„Widzieliśmy ogromną potrzebę, aby młodzi ludzie zdobyli większą wiedzę i ogromną potrzebę wśród dorosłych, aby uzyskać pomoc i wsparcie w rozmowie o tych kwestiach” – powiedziała Lena Nyberg, dyrektor generalna Młodzieży i Spraw Obywatelskich (MUCF).

Przewodnik dostępny jest na stronie youmo.se, która działa od kwietnia br. i jest prowadzona przez Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych. Strona dostępna jest m.in. w języku somalijskim czy arabskim.

/ndie.pl, metro.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!