Wiadomości

W Szwecji większość gwałcicieli wywodzi się ze środowisk imigranckich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Lund wykazało, że większość skazanych w Szwecji gwałcicieli pochodzi ze środowisk imigranckich, a prawie połowa gwałcicieli urodziła się za granicą.

Badanie, którego rezultaty zostały opublikowane w Internecie 22 lutego, dotyczyło łącznie 3.039 skazanych gwałcicieli. Wykazało ono, że 59,3% skazanych pochodziło ze „środowisk migracyjnych” – tj. imigrantów w pierwszym i drugim pokoleniu.

W przypadku przestępców urodzonych poza Szwecją, którzy łącznie stanowili 47,8% skazanych, 34,5% z nich pochodziło z regionu Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, a 19,1% z Afryki Subsaharyjskiej.

Prawie jedna trzecia przestępców, czyli 32,5 procent, była beneficjentami jakiegoś rządowego programu pomocy społecznej, a 38,6 procent miało niski poziom wykształcenia.

Inne cytowane badanie, przeprowadzone w 2020 r. przez naukowców z Uniwersytetu w Malmö, dotyczyło wyłącznie przypadków z tego miasta, Wykazało ono, że większość gwałcicieli, bowiem aż 71 procent, pochodziła ze środowisk imigranckich.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!