Wiadomości

W Szwecji służba bezpieczeństwa aresztowała kilku islamistów, w tym przywódcę szkoły muzułmańskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzka służba bezpieczeństwa Säpo poinformował, że w krótkich odstępach czasu aresztowała pięciu radykalnych islamistów, przy czym jednym z aresztowanych jest jeden z przywódców islamskiej szkoły w zachodniej Szwecji.

Dyrektor szkoły powiedział, że aresztowanie mężczyzny, którego tożsamość nie została podana w materiale szwedzkiego kanału SVT, nie wpłynie na funkcjonowanie samej szkoły, i odmówił komentarza w tej sprawie.

Prawnik Lars-Erik Olsson, który wcześniej reprezentował aresztowanego mężczyznę, powiedział: „Nie mieliśmy dotąd żadnego kontaktu, nie wiem też, czy będzie miał okazję się ze mną skontaktować”, po czym dodał: „Nie potrzeba wiele, byś został napiętnowany, gdy jesteś muzułmaninem.”

Jednym z zatrzymanych jest imam Riyad Al-Duhan, znany również jako Abo Raad, który został aresztowany w zeszłym miesiącu. Pełnił on posługę imama w meczecie w mieście Gävle. Imam jest znany jako zwolennik surowych salafickich zasad. Przebywa on w Szwecji od 20 lat.

Rozprzestrzenianie się radykalizmu islamskiego od kilku lat stanowi poważny problem w Szwecji, a doniesienia wskazują na ogromny wzrost liczby radykałów. Szwedzki naukowiec Peder Hyllengren ze Szwedzkiego Kolegium Obrony twierdził, że kraj stał się bazą dla międzynarodowych dżihadystów.

/breibert.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!