Europa Wiadomości

W Sztokholmie mają powstać getta dla kobiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niektórych niemieckich miastach w Sylwestra wydzielono specjalne strefy bezpieczeństwa dla kobiet, gdzie mogły schronić się przed napastowaniem seksualnym. W Szwecji poszli dalej. Przymierzają się do stworzenia wydzielonych rejonów dzielnic w których kobiety będą mogły czuć się bezpiecznie.

Getto, jak wyjaśnia Wikipedia, to odizolowana część miasta, przeznaczona dla zamieszkania mniejszości narodowej, etnicznej, kulturowej bądź religijnej, poza którą nie wolno tejże społeczności zamieszkiwać. (…) Getto w ujęciu socjologicznym to wyodrębniony obszar w przestrzeni miejskiej, który można opisać za pomocą specyficznych, jemu tylko przynależnych cech

I pozbywając się politycznej poprawności, tak należy nazwać nowy pomysł jaki przyświeca inicjatorom stworzenia bezpiecznych stref dla kobiet w sztokholmskiej dzielnicy Husby, którą zamieszkują imigranci. To będzie dokładnie getto dla kobiet.

Chociaż w Szwecji przedstawiają sprawę inaczej. Jak pisze „Rzeczpospolita”, centrum dzielnicy „zostanie zmienione na podstawie nowatorskiego, feministycznego planowania przestrzennego”.
Przedstawicielka lokalnej spółki mieszkaniowej powiedziała:
– Chcemy tam stworzyć harmonijną przestrzeń. Znajdą się w niej miejsca gdzie swobodnie, bez strachu będą mogły poruszać się i przebywać kobiety.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!