Wiadomości

W Syrii rozpoczęła się batalia o północno-zachodnią część kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po rozprawieniu się z ISIS przyszła kolej na rozprawienie się z siłami koalicji Hajat Tahrir Asz-Szam i innymi formacjami, które kontrolują północno-zachodnią część Syrii. I oto dziś właśnie syryjska armia wkroczyła do prowincji Idlib, przystępując do zmasowanego natarcia na tym kierunku. Równocześnie potężna kolumna wojsk tureckich kieruje się w stronę pozycji kurdyjskich.

Żołnierze armii syryjskiej oraz oddziały sojusznicze wkroczyły do prowincji Idlib w północno-zachodniej części S w ramach zmasowanej ofensywy, która rozpoczęła się dzisiaj – informuje libańska gencja informacyjna Al-Masdar.

Z nadchodzących doniesień wynika, iż siły prorządowe przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa zdibyły miejscowość Balil i zbliżyły się do góry Tal-Balil. Przeciwnik zgromadził na tym kierunku potężne siły, które jednak nie były w stanie powstrzymać natarcia sił rządowych, przy czym wspierające je lotnictwo rosyjskie dokonało „bezprecedensowych” uderzeń.

Na razie nie są znane szczegóły, jak daleko naprzód zdołały posunąć się siły rządowe i jakie przyświecają im cele, jednakże większość analityków jest zdania, że jednym z nich jest zapewne przejęcie kontroli nad miastem Abu-Dali.

Równocześnie wojska rządowe kontynuują rozpoczęte kilka dni temu działania prowadzone w rejonie bazy lotniczej „Abu-Duhur” i strategicznego miasta Al-Rahadżan.

Tymczasem potężna kolumna wojsk tureckich wkroczyła do północno – zachodniej Syrii – informuje libańska agencja informacyjna Al-Masdar, powołując się na źródło w opozycji syryjskiej.

Komunikat mówi, że turecka kolumna składa się z blisko 20 pojazdów pancernych i kilkudziesięciu żołnierzy. Kolumna wjechała do przełęczy Kfr-Lozeń i – jak poinformowano – kieruje się w stronę góry Szejh Al-Agael w zachodniej części prowincji Aleppo.

W przeciągu kilku tygodni armia turecka skierowała w ten rejon poważne siły, które przygotowują się do ataku na pozycje kurdyjskich Syryjskich Sił Demokratycznych, które kontrolują kanton Afrin.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!