Wiadomości

W skrzynce pocztowej Sorosa znaleziono ładunek wybuchowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W skrzynce pocztowej posiadłości George’a Sorosa w Bedford pod Nowym Jorkiem znaleziono ładunek wybuchowy. Wezwano policję, która przeprowadziła kontrolowaną detonację. Miliardera w tym czasie nie było w domu.

„Jedna z osób zatrudnionych w domu otworzyła paczkę i zobaczyła coś, co wyglądało jak ładunek wybuchowy. Następnie wyniosła paczkę na zalesiony obszar i wezwała miejscową policję” – poinformowano w wydanym oświadczeniu.

Saperzy wywieźli podejrzany pakunek i przeprowadzili jego kontrolowaną detonację. Sorosa miało nie być w tym czasie na miejscu. Policja przekazała sprawę FBI, które potwierdziło wszczęcie śledztwa oraz zapewniło, że nie ma zagrożenia dla obywateli.

Urodzony w rodzinie żydowskiej na Węgrzech (jako György Schwartz) miliarder, filantrop i działacz polityczny George Soros jest krytykowany przez wiele środowisk konserwatywnych, patriotycznych i tożsamościowych, a także władze niektórych państw, w tym ojczystych Węgier.

Uchwalony przez węgierski parlament pakiet ustaw ograniczających ingerencję organizacji międzynarodowych w wewnętrzne sprawy Węgier, wśród których jest m.in. deklarująca promowanie demokracji i praw człowieka, założona przez Sorosa Fundacja Open Society, nazwano pakietem „Stop Soros”.

Miliarder wspierał również kampanie prezydenckie kandydatów partii demokratycznej: Johna Kerry’ego, Baracka Obamy i Hillary Clinton.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!