Wiadomości

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Za było 226 posłów, przeciw 228, a trzech wstrzymało się od głosu. Większość ustawowa konieczna do odwołania ministra to 231 głosów. Wniosek ten w połowie listopada złożyły kluby KO i Lewicy oraz koło Polska 2050.

– Dziś rozstrzygają się losy Europy, rozstrzyga się przyszłość Polski. Nowy niemiecki kanclerz ogłosił w swoim programie rządowym przebudowę Unii Europejskiej w jedno państwo. Mają temu towarzyszyć zmiany instytucjonalne, zmiany gospodarcze i też zmiany kulturowe – mówił do opozycji w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Myślę, że żaden polski rząd, mając świadomość, tysiącletnie doświadczenie, znajomość hegemonii Niemiec, nie może się na to zgodzić. Dlatego tak wielkim zagrożeniem jest partia niemiecka w Polsce, którą reprezentujecie, która jest gotowa realizować niemieckie interesy – podkreślił Zbigniew Ziobro.

– Dlatego mogę jasno powiedzieć, że to, iż jesteście pionkami w cudzych planach, pisanych raz cyrylicą, a raz umlautami, to, że jeździcie do obcych stolic i zabiegacie o wsparcie, to wszystko razem wziąwszy nie uzasadnia tego, żeby Zjednoczona Prawica nie działała razem przeciwko Wam. Razem na rzecz Polski, na rzecz solidarnej, suwerennej Polski. Wygrajcie wybory uczciwie, a nie spiskujcie przeciwko własnemu krajowi, własnej Ojczyźnie – podsumował minister.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!