Europa Wiadomości

W Rzymie więźniowie pracują przy łataniu dziur na ulicach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

jak podaje portal deon.pl więźniowie łatają w Rzymie dziury na ulicach. Także w ten sposób władze Wiecznego Miasta postanowiły uporać się z plagą , jaką jest zniszczona, pełna wyrw nawierzchnia. Stan rzymskich dróg jest przyczyną wielu, czasem też śmiertelnych wypadków.

Sprawa jest pilna, bo stan nawierzchni jest fatalny.
Początkowo planowano, że wielką akcję naprawy ulic przeprowadzi wojsko. Ponieważ sprawa podzieliła włoską koalicję rządową, ostatecznie wybrano inne rozwiązanie.
Tam, gdzie do niezbędnych, najcięższych robót nie zostały zaangażowane specjalistyczne firmy, na ulice wychodzi trzydziestu mężczyzn osadzonych w rzymskim więzieniu Rebibbia. Do prac tych wybrano więźniów , którym pozostało już niewiele kary i którzy, uważani są za niegroźnych. Pracują oni pod okiem straży więziennej, a także pracownika zarządu dróg, który ich wyszkolił. Dzięki temu, jak się zauważa, więźniowie zdobyli nowy zawód, co może być przydatne, gdy wyjdą na wolność.
“Zespoły pracują bardzo dobrze. To inicjatywa o dużym walorze symbolicznym, która jest dobrodziejstwem dla miasta” – powiedział Francesco Delzio z zarządu dróg, cytowany przez “Corriere della Sera”.

Akcja z udziałem więźniów odbywa się pod hasłem: “Chcę wynagrodzić to Rzymowi”.

Czy wy też uważacie, że więźniowie powinni spłacać swój dług wobec społeczeństwa poprzez pracę? czekamy an wasze komentarze/

Źródło: deon.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!