Europa Wiadomości

W Rumunii za przyczynienie się do śmierci na koronawirusa może grozić do 15 lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rmf24.pl władze Rumunii wprowadziły w czwartek prawo, zgodnie z którym 15 lat więzienia grozi za zachowanie przyczyniające się do śmierci innej osoby na chorobę Covid-19. Rządowy dekret wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Rząd w Bukareszcie ogłosił, że ci, którzy są zakażeni koronawirusem i są tego świadomi, ale nie przestrzegają nakazów sanitarnych, przez co przyczynią się do śmierci innej osoby, zostaną skazani na 15 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w przypadku naruszenia rządowego nakazu, dotyczącego ograniczania rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, grozić będzie kara do trzech lat pozbawienia wolności, jeśli skutkiem nie będzie zakażenie innej osoby, oraz do pięciu lat więzienia, jeśli ktoś inny zostanie zainfekowany wirusem.

“Nie możemy akceptować tego, że nieodpowiedzialni ludzie przemieszczają się swobodnie i mogą powodować choroby u innych” – powiedział premier Rumunii

Prezydent RymuniiKlaus Iohannis zaapelował też do wszystkich Rumunów, przebywających obecnie za granicą, o nie podejmowanie prób powrotu do kraju. “Obecnie poruszanie się po Europie jest niemożliwe” – podkreślił.

W Rumuni potwierdzono do tej pory 227 przypadków zakażenia koronawirusem, bez żadnej ofiary śmiertelnej. Kwarantannie poddanych jest 3800 osób.

Co wy na to?

Źródło: forsal.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!