Wiadomości Wiara

W rozeznaniu powołania konieczne jest spotkanie z Biblią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bóg jest obecny w swoim Słowie, dlatego w rozeznaniu powołania konieczne jest spotkanie z Biblią – piszą polscy księżą biskupi w liście pasterskim z okazji VIII Tygodnia Wychowania.

Dokument zostanie dziś odczytany we wszystkich parafiach w Polsce. Z kolei „Tydzień Wychowania” rozpoczyna się 9 września. Towarzyszyć mu będzie hasło „Wybór drogi”.

W liście księża biskupi poruszają temat powołania, o które, jak wskazali należy prosić. Duchowni zauważają, że to młodzi ludzie często stają na rozdrożu wobec decyzji o życiu małżeńskim, kapłańskim lub stanie wolnym.

Ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik, rzecznik KEP, podkreśla, że w obliczu takich wyborów najlepszym kompasem jest Pismo Święte.

– I właśnie w tym kontekście księża biskupi dodają, że często w naszym życiu stajemy na rozstaju dróg. Wtedy trzeba podjąć decyzję, którą z tych dróg wybrać, jaką podjąć decyzję. A w takich sytuacjach Bóg przez swoje słowo, przez Pismo Święte, daje odpowiedź na nasze trudne pytania – powiedział ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik.

List pasterski z okazji VIII Tygodnia Wychowania nawiązuje do 15. Synodu Biskupów, który w październiku odbędzie się w Rzymie. Jego hasło brzmi” „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!