Wiadomości

W Rosji w zakładach produkujących systemy rakietowe wybuchł pożar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Permie w Rosji wybuchł pożar na terenie przedsiębiorstwa obronnego „Motowiliczińskie Zawody” – informuje Ukrainska Prawda, powołując się na dziennik “Kommiersant”.

Zdjęcia z pożaru zostały opublikowane przez portale społecznościowe Permu. Dym z terenu zakładu widoczny jest z różnych punktów Permu.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej poinformowało, że zgłoszenie o pożarze na terenie PAT „Motowiliczińskie Zawody” wpłynęło o godzinie 20:08. Po przybyciu na miejsce ustalono, że paliła się kabina transformatora. W gaszeniu pożaru brało udział 37 osób i 10 sztuk sprzętu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji. Poprzedni obszar pożaru to 10 metrów kwadratowych.

„Dzisiaj w stacji transformatorowej na terenie przedsiębiorstwa wybuchł pożar. Ogień został szybko opanowany przez specjalistów Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, którzy udali się na miejsce” — poinformowała służba prasowa przedsiębiorstwa.

Pożar, jak zapewnia “Kommiersant”, nie wpłynął na działalność zakładów będących jedynym w Rosji producentem wielolufowych systemów rakietowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!