Wiadomości

W rocznicę katastrofy smoleńskiej namalowali symbol rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa określająca siebie mianem „Lotna Brygadą Opozycji” 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej postanowiła uczcić w osobliwy sposób – malując przed siedzibą PiS znak „Z” – symbol rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Grupa m.in. z aktywistą Arkadiuszem Szczurkiem na czele, udokumentowała tę kuriozalną akcję i materiał opublikowała w sieci. Co chcieli w ten sposób wyrazić?

Szczurek z Lotnej Brygady Opozycji znany jest z dziwnych zachowań – regularnie wspina się na pomniki Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Usłyszał zarzuty „złośliwego zakłócania uroczystości religijnych” i miał zakaz zbliżania się na 400 metrów do pl. Piłsudskiego – który jak szybko podkreślił, zamierza łamać. Mężczyzna chętnie udziela wywiadów lewicowym redakcjom i zabiera głos w sieci.

W lipcu ubiegłego roku demonstrował w centrum Warszawy z Katarzyną A. – kobietą znaną z wulgarnych wypowiedzi i kojarzoną jako „babcia Kasia”, na której również cięży kilka zarzutów. Szczurek wbiegł wówczas na Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej i przykrył monument banerem z symbolami Unii Europejskiej. Odmawiał wykonania poleceń policji i nie chciał zejść na dół. Został sprowadzony siłą i przewieziony do aresztu. Sprawa trafiła do sądu.

Sędzia Michał Piotrowski zasądził od Skarbu Państwa na rzecz Arkadiusza Szczurka kwotę 4 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami od dnia uprawomocnienia się wyroku do dnia zapłaty „tytułem zadośćuczynienia za niewątpliwie niesłuszne zatrzymanie 22 lipca 2021 r. przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Warszawie”.

/tysol.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!