Wiadomości

W ramach walki z radykalnym islamem pod Paryżem zamknięto Wielki Meczet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuski minister Spraw Wewnętrznych Gerald Demain ogłosił zamknięcie największego meczetu w kraju w podparyskiej miejscowości Pantin. Dzisiaj na drzwiach świątyni wywieszono trzystronicowy dekret o zamknięciu Wielkiego Meczetu wraz z uzasadnieniem. Jest on również zarazem swoistym aktem oskarżenia wobec zarządcy placówki imamowi M’hammedowi Henniche.

Zdaniem francuskich władz jest on odpowiedzialny za podżeganie do zabójstwa poprzez publiczną nagonkę na zamordowanego nauczyciela Samuela Pateya. Imam M’hammed Henniche w mediach społecznościowych zamieszczał wizerunek nauczyciela oraz oskarżał go o znieważanie Mahometa. Jeden z użytkowników zamieścił w komentarzu dane osobowe ofiary. To miało sprowokować ludzi do podjęcia radykalnych kroków wobec Pateya.

Imam meczetu Ibrahim Doucoure, alias Ibrahim Abou Talha, jest według dekretu „zaangażowany w radykalny ruch islamistyczny w regionie Ile-de-France”. Jak podaje dekret, dwa lata studiował w fundamentalistycznym instytucie Markazu Dammadż w Jemenie, w którym studiował także Youssef Bounouader, alias Youssef Abou Anas, były imam meczetu w podparyskim Ecquevilly. Meczet ów w 2016 r. został zamknięty „z powodu rygorystycznej praktyki islamu wzywającej do dyskryminacji i nienawiści, a nawet przemocy wobec kobiet, Żydów i chrześcijan”.

Wierni, którzy uczęszczali do zamkniętego meczetu w Pantin są oburzeni podjęciem tak twardych kroków. Uważają zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej za niedorzeczne, a same przeprosiny M’hammeda Henniche mają być wystarczające do złagodzenia sytuacji.

Czytaj też:

Macron uderza w protureckich i propalestyńskich islamistów

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!