Wiadomości

W przyszłym roku zostaną zniesione wizy do Stanów Zjednoczonych?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już w przyszłym roku zostaną zniesione wizy do Stanów Zjednoczonych? Taką deklarację składa amerykańska ambasador w Polsce. Przekonuje, że uczyni wszystko, aby tak się stało.

Koniec 2019 r. – do tego czasu wizy do Stanów Zjednoczonych dla Polaków mają zostać zniesione. Taką deklarację złożyła ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

– Jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić. Wiem, że to niełatwy temat. Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi, że nie można tak mówić, ale i tak to powiem. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz – powiedziała amerykańska ambasador.

Zaznaczyła, że wstydzi się tego, iż Polacy nadal muszą ubiegać się o wizy do jej kraju.

– Jesteście wspaniałym sojusznikiem, z całą pewnością najsilniejszym w tym regionie. W Stanach Zjednoczonych mieszka 10 mln Polaków, więc jesteśmy tak czy inaczej spokrewnieni i powiązani ze sobą – akcentowała Georgette Mosbacher.

W zniesienie wiz do Ameryki zaangażowany jest także polski rząd. Temat ten nie należy do łatwych, jednak jak długo wola uczynienia tego będzie po obu stronach jest to możliwe do zrealizowania – zaznaczyła Georgette Mosbacher.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!