Wiadomości

W prywatnej rozmowie popełnili myślozbrodnię – w Kanadzie coś takiego musi spotkać się z reakcją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w Ottawie prowadzi dochodzenie w sprawie nagrania wideo, na którym funkcjonariusz, rozmawiając z kolegami, mówi, że „dzień białego człowieka dobiegł końca”.

Nagranie uwieczniło rozmowę prowadzoną w garażu trzech białych funkcjonariuszy stojących obok samochodu, najwyraźniej nieświadomych, że są nagrywani. Właściciel materiału filmowego, który jest czarny, powiedział CTVNews.ca, że ​​materiał został zarejestrowany w 2019 roku.

Wideo, którego fragmenty pojawiły się w Internecie, zaczyna się od w połowie zdania wypowiadanego przez jednego z funkcjonariuszy, mówiącego: „Nasze dni się skończyły. Dzień białego człowieka się skończył”. Drugi z funkcjonariuszy odpowiada „prawdopodobnie masz rację”, a trzeci zdaje się mówić< „coś wpadłeś”. Pierwszy funkcjonariusz kontynuuje, mówiąc: „cóż, jeśli to prawda, nawet populacja Ameryki Północnej jest… [niezrozumiałe], myślę, że w tym momencie jesteśmy w mniejszości”. Inny funkcjonariusz dodaje wtedy: „Jeśli zbierzesz wszystkie różne grupy razem, tak”. W totalitarnym kraju, jakim stała się Kanada, tego rodzaju myślozbrodnia nie może pozostać bez konsekwencji. Rzecznik policji w Ottawie powiedział, że „wiedzą o nagraniu”, a ich jednostka ds. standardów zawodowych bada sprawę. „Niezależnie od intencji, komentarze wyrażone w filmie miały negatywny wpływ na członków społeczności i członków Serwisu. Komentarze są obraźliwe i dodatkowo podkopały zaufanie publiczne, a także wewnętrzne morale. Takie oświadczenia nie są zgodne z wartościami policji w Ottawie i nie ma dla nich miejsca w zawodzie policjanta ”- czytamy w oświadczeniu OPS w mailu. „To, co widać na tym filmie, jest naprawdę chore, ale wielu z nas wie, że tak się dzieje” - powiedział w rozmowie telefonicznej z CTVNews.ca Jason Seguya, rzecznik Ottawa Black Diaspora Coalition. Dodał on, że oglądanie tego dla wielu członków jego społeczności jest traumatyczne. Seguya stwierdził, że komentarze pokazują, dlaczego potencjalne rozwiązania, takie jak szkolenie w zakresie nieświadomych uprzedzeń - które było forsowane przez agencje policyjne w Toronto i Ottawie - są niewystarczająco daleko, aby wyplenić rasizm. /ctvnews.ca/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!