Wiadomości

W Poznaniu mężczyzna zaczepiał kobiety, a później zaczął strzelać do policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z niedzieli na poniedziałek 8-9 maja w okolicach ronda Śródka miała miejsce akcja policji. – Podczas interwencji mężczyzna wyjął broń i zaczął strzelać do funkcjonariuszy – mówi cytowana przez Głos Wielkopolski Marta Mróz z poznańskiej policji.

Do strzelaniny doszło około godz. 23 w niedzielę, 8 maja. O sprawie poinformował portal epoznan.pl. Do redakcji portalu zgłosili się zaniepokojeni czytelnicy, którzy informowali o słyszanych w nocy odgłosach strzałów i o wstrzymaniu ruchu autobusowego w okolicach ronda.

Jak podaje Marta Mróz z poznańskiej policji, w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do strzelaniny na rondzie Śródka. Policjanci pojawili się w tym miejscu w związku z interwencją – otrzymali zgłoszenie, że jeden z mężczyzn miał zaczepiać kobiety w rejonie ronda.

– Patrol wytypował mężczyznę do legitymowania. Podczas tych czynności mężczyzna wyjął broń i zaczął strzelać do funkcjonariuszy – relacjonuje Marta Mróz. Jeden z policjantów został raniony w brzuch i rękę. Został przewieziony do szpitala.

– Funkcjonariusze w odpowiedzi na atak także użyli broni. Ranili napastnika w nogę i rękę. Następnie mężczyzna został obezwładniony. Obecnie przebywa w szpitalu – dodaje.

Policjanci zgłosili sprawę prokuraturze. Obecnie na miejscu prowadzone są czynności wyjaśniające zdarzenie. – Badany jest przebieg zdarzenia i zabezpieczane są ślady – wyjaśnia Mróz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!