Polska Wiadomości

W Poznaniu wywieszono baner z napisem “White Lives Matter”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Taki baner pojawił się na wiadukcie nad ulicą Żegrze – napisał do portal epoznan.pl czytelnik. Dziennikarze portali nie wiedzą, jak skomentować taką treść banneru. zwracając uwagę, że obecnie na całym świecie wspierany jest ruch “Black Lives Matter”, którego początek miał miejsce w Minneapolis, gdzie zmarł 46-letni Afroamerykanin George Floyd. Mężczyzna był przyduszany kolanem przez policjanta. Jego śmierć zapoczątkowała zamieszki i protesty w całym kraju, a później rozlały się one na cały świat. “White Lives Matter” nawiązuje do tej akcji, wskazując także na “ważność” ludzi o białym kolorze skóry.

W ostatnich dniach w Manchesterze, w trakcie meczu piłkarskiego nad stadionem przeleciał samolot z banerem “White Lives Matter Burnley” (Burnley to jedna z drużyn). Ten incydent uznano w Wielkiej Brytanii za rasistowski.

Zarządca drogi, Zarząd Dróg Miejskich, nie wydaje zgody na umieszczanie tego typu bannerów czy transparentów na jego infrastrukturze. Wkrótce napis powinien więc stąd zniknąć.

Co wy na to?

Źródło: epoznan.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!