Polska Wiadomości

W Poznaniu ruszyło śledztwo dot. zawieszenia tęczowej flagi na pomniku Adama Mickiewicza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl aktywiści LGBT  w ostatnią niedzielę, w nocy, zawiesili tęczową flagę na pomniku Adama Mickiewicza w Poznaniu, znajdującym się w centrum miasta. Poznańska prokuratura rejonowa oświadczyła, że czyn ten podlega pod kodeks karny i zleciła policji przeprowadzenie śledztwa.

Fotografię symbolu ideologii LGBT na poznańskim pomniku wieszcza jako pierwsza udostępniła na swoim profilu Facebook, promująca ideologię LGBT, Grupa Stonewall. Zdjęcie podpisano w sposób prowokacyjny „Halo Policja?! Coś się stało Adamowi!”. Na reakcje służb nie trzeba było długo czekać. Policja poinformowała o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prokuraturę rejonową.

Prokuratura po wstępnym rozpoznaniu sprawy zleciła policji przeprowadzenie śledztwa „Prokuratura rejonowa Poznań-Stare Miasto zleciła komisariatowi, również Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, przeprowadzenie czynności w niezbędnym zakresie w kierunku art. 261 kodeksu karnego, to jest znieważenie pomnika” – czytamy w komunikacie prokuratury. Pierwszym etapem policyjnego śledztwa ma być analiza nagrań z kamery miejskiej, która monitoruje miejsce zdarzenia.

Przypomnijmy, iż to kolejny pomnik w Poznaniu, który udekorowano barwami kojarzonymi ze środowiskiem LGBT. Wcześniej tęcza pojawiła się na Starym Marychu na ulicy Półwiejskiej. O obu „ozdobieniach” pomników pierwsza informowała  Grupa Stonewall. Grupa ta to formacja LGBT+, która działa na terenie Wielkopolski. Zajmuje się organizacją homoparad, krzewi ideologie LGBT, od września br. ma prowadzić w poznańskich szkołach zajęcia tzw. równościowe. Podczas ostatnich wyborów aktywnie poparła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego.

Niedawno Radio Poznań opublikowało materiał dotyczący skandalicznego wywiadu, jakiego Arkadiusz Kluk, założyciel i były prezes  Stonewall udzielił jednemu z internetowych portali. Kluk mówi w wywiadzie, że w środowisku Stonewall dużo osób wysyła sobie nagie zdjęcia, uczestniczy w seksie grupowym i współżyje pod wpływem narkotyków i alkoholu. W wywiadzie przyznał też, że założył profil na pornograficznym portalu, na którym użytkownicy wymieniają się odpłatnie zdjęciami. 

Co o tym myślicie?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!