Wiadomości

W Poznaniu nie chcą słyszeć o zawieszeniu strajku: “Broniarz musi odejść, zdradził nas”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas. Nie chcemy takiego prezesa – oświadczyła w rozmowie z Onetem Izabela Płotka. Przedstawicielka poznańskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego poinformowała, że z nie zgadza się z decyzją o zawieszeniu strajku nauczycieli.

Jak już pisaliśmy, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku.

– Zawieszamy, ale nie kończymy. Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie trudniejszy, ale który pokaże nowe oblicze protestu. Jesteśmy w połowie drogi, ale mogę oświadczyć, że nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z “Solidarnością” – powiedział.

Nie wszyscy nauczyciele są jednak z tej decyzji zadowoleni. W rozmowie z serwisem Onet Izabela Płotka z poznańskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego oskarżyła Broniarza o zdradę. – Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas. Nie chcemy takiego prezesa – podkreśliła.

– Nadal trwamy w strajku. Dostaliśmy informację dosłownie 15 minut temu, że prezes Sławomir Broniarz zawiesza strajk. Byliśmy w trakcie burzliwej dyskusji w pokoju nauczycielskim, nie mamy telewizora, ja się dowiedziałam od koleżanki, która do mnie zadzwoniła. Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją – powiedziała Izabela Płotka.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!