Wiadomości

W Poznaniu homoseksualiści szantaźują tramwajarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa Stonewall z Poznania – zrzeszająca homoseksualistów, postawiła ultimatum Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjne… Zapowiedziało, że nie poda MPK do sądu za zdjęcie 180 tęczowych flag z tramwajów, jeżeli spółka zorganizuje… warsztaty równościowe dla swoich pracowników – informuje portal niezalezna.pl.

Stonewall zamówiła w MPK umieszczenie – przy okazji Marszu Równości – tęczowych flag na poznańskich tramwajach. Pojazdy miały być nimi oznaczona przez dwa dni – piątek i sobotę. Spotkało się to z negatywnym oddźwiękiem społecznym i w piątek wieczorem MPK postanowiło jednak zdjąć flagi, powołując się na protesty ze strony pasażerów.

Jak informuje dzisiaj serwis epoznan.pl, grupa Stonewall zapowiada, że może domagać się odszkodowania za przedwczesne zdjęcie ze 180 poznańskich tramwajów tęczowych flag. Mają też inny pomysł.

– MPK nie wywiązało się z zawartej między nami umowy. Ponieśliśmy z tej przyczyny konkretne straty i mamy prawo domagać się odszkodowania. Proponujemy jednak polubowne rozwiązanie sprawy i zorganizowanie szkolenia antydyskryminacyjnego dla pracowników – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!