Wiadomości

W poniedziałek będzie strajk na lotnisku w Berlinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podróżni, którzy planują w poniedziałek lot do lub z Berlina muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Jak podaje portal dw.com, związek zawodowy Verdi wezwał do strajku ostrzegawczego 24 kwietnia na stołecznym lotnisku Berlin-Brandenburg. Protest pracowników w strefie kontroli lotów, kontroli pasażerów oraz towarów rozpocznie się o 3.30 z niedzieli na poniedziałek i zakończy o północy.

W czwartek i piątek trwały strajki ostrzegawcze na lotniskach w Duesseldorfie, Hamburgu i Kolonii/Bonn, a także w Stuttgarciei Karlsruhe/Baden-Baden. Na tym ostatnim protesty były kontynuowane także w sobotę.

Jak twierdzi dw.com, w ten sposób Verdi chce zwiększyć presję na pracodawców w negocjacjach płacowych. Związek zawodowy od pewnego czasu negocjuje z Federalnym Stowarzyszeniem Przedsiębiorstw Bezpieczeństwa Lotniczego (BDLS) dodatki za pracę w nocy, soboty, niedziele i święta, a także nowe stawki wynagrodzenia za nadgodziny dla pracowników ochrony i obsługi na lotniskach.

– Ponownie wzywamy BDLS do przedłożenia 27 i 28 kwietnia możliwej do negocjacji oferty i zaniechania gry na czas, w przeciwnym razie zachodzi groźba kolejnych strajków w transporcie lotniczym w maju i w Zielone Świątki – poinformował Wolfgang Pieper z Verdi w oficjalnym komunikacie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!