Wiadomości

W półfinale MŚ Francja pokonała Maroko. Arabscy kibice dali upust złości we… francuskich miastach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W finale katarskiego Mundialu przeciwnikiem Argentyny, która pokonała Chorwację, będzie Francja. Wczoraj Trókolorowi wygrali z Marokiem 2 : 0. Na ulice Francuskich miast wyszli marokańscy kibice, by dać upust swym emocjom. W Montpellier 14-latek zginął wskutek potrącenia przez samochód. Według doniesień lokalnych mediów grupa osób próbowała usunąć francuską flagę z okna samochodu, w tym momencie kierowca przyspieszył i potrącił nastolatka.

Do zamieszek doszło w wielu europejskich miastach. W Brukseli policja aresztowała około 100 osób za zakłócanie porządku publicznego, uszkodzenie dwóch pojazdów policyjnych i posiadanie niedozwolonych fajerwerków. Ale najgoręcej było we Francji. W Paryżu, pomimo ogromnej mobilizacji policji, nie udało się zapobiec zamieszkom. Na Polach Elizejskich doszło do regularnej bitwy między kibicami i policją.

W Montpellier 14-latek zginął wskutek potrącenia przez samochód. Według doniesień lokalnych mediów grupa osób próbowała usunąć francuską flagę z okna samochodu. Kierowca uciekł, a pojazd został znaleziony w pobliżu miejsca wypadku – poinformowały lokalne władze, które cytuje agencja AFP. Nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł wkrótce po udzieleniu pomocy medycznej. „Szybko postępuje policyjne śledztwo pod kierunkiem prokuratury” – poinformowano w komunikacie lokalnej prefektury.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!