Wiadomości

W podwarszawskiej Białołęce wprowadzono trzecią płeć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Jaka jest twoja płeć? Kobieta, mężczyzna? Inna?” – na takie pytanie odpowiadają mieszkańcy podczas trwających konsultacji w sprawie parku na Tarchominie – informuje portal Tu Stolica w artykule „Park a sprawa gender”.

Podczas spotkań konsultacyjnych w sprawie terenu zielonego między Ćmielowską a Botewa mieszkańcy dostają do wypełnienia ankietę, w której pierwsze pytania dotyczą wieku i płci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie możliwość wyboru płci „innej”, czyli trzeciej. Autorzy ankiety zabierają nas w ten sposób w egzotyczną podróż, bo trzecia płeć społeczna jest znana m.in. w Indiach i wśród niektórych Indian. W ostatnich latach także kilka krajów europejskich (Austria, Dania, Portugalia i Malta) wprowadziło możliwość zadeklarowania się jako „osoba płci innej” a w Kanadzie wymyślono nawet zaimki, którymi należy określać przedstawicieli kilkudziesięciu „nowych płci”.

– Nie rozumiem, po co mieszać takie sprawy do zwykłej rozmowy o zieleni i ławkach – mówi czytelnik cytowany przez portal Tu Stolica, który wziął udział w konsultacjach. – Przy Botewa ma stanąć pawilon z kawiarnią. Czy będzie w nim trzecia toaleta dla “płci innej”?

Czytaj też:

Urodził się jako kobieta, z czasem doszedł do tego, że jest mężczyzną, by w końcu zrozumieć, że jest psem

/tustolica.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!