Islam Świat Wiadomości Wiara

W Pakistanie zamordowano chrześcijanina za mycie się przy studni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Saleem Masih, 22-letni pakistański chrześcijanin, zmarł w wyniku pobicia przez muzułmanów po tym, jak umył się przy studni.

Po powrocie z pól 25 lutego Saleem Masih zatrzymał się na kilka chwil, aby umyć się w studni w Kasur w prowincji Pendżab. Niebawem przybyła grupa muzułmanów, którzy nazwali go „brudnym chrześcijaninem” i oskarżyli o „zanieczyszczenie wody”, a następnie zaatakowali fizycznie. Saleemu związano stopy i dłonie, by móc go toczyć po ziemi przy pomocy metalowych prętów i kijów.

Według dziennika Pakistan Today, pobity, dwa dni po ataku znalazł się w szpitalu gdzie zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Jego ojciec Ghafoor Masih potępił obecnych przy zdarzeniu policjantów, którzy „asystowali jako widzowie”.

Pakistański premier Imran Khan, zadeklarował: „Każdy w Pakistanie, który atakuje naszych niemuzułmańskich obywateli lub ich miejsca kultu, będzie surowo traktowany. Nasze mniejszości są równymi obywatelami tego kraju” – stwierdził. Ejaz Alam Augustine, minister ds. Praw Człowieka i Mniejszości w Pendżabie, stanowczo oświadczył, że „zostaną podjęte poważne środki przeciwko winowajcom i funkcjonariuszom policji”.

Zareagował również Kościół. Ks. Qaisar Feroz, sekretarz wykonawczy Episkopalnej Komisji ds. Komunikacji Społecznej, oświadczył, że: „Ten akt dyskryminacji i uprzedzeń ukazuje najwyższą nietolerancję jaką cechują się osoby odpowiedzialne za zabójstwo młodego chrześcijanina”.

Nasir Saeed, dyrektor pozarządowej organizacji humanitarnej, Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement (CLAAS), wskazuje, że zabójstwo Saleema Masiha „nie jest przypadkiem odosobnionym, bo są one codziennością w Pakistanie, o której nie mówi się zazwyczaj w mediach. Konieczne jest podjęcie środków i przywrócenie sprawiedliwości, aby położyć kres torturom i dyskryminacyjnemu traktowaniu ze względu na religię” – deklarował.

Co na to światowe media? Nic…

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!