Wiadomości

W paczkach ze Stanów Zjednoczonych znajdowała się broń i amunicja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Broń, amunicja, teleskopowe pałki, kusze – to zawartość przesyłek ujawnionych przez mazowieckich funkcjonariuszy Celno-Skarbowych.

3 pistolety, elementy broni, amunicja oraz ponad 80 pałek teleskopowych, a także kusze to efekt kilku ostatnich skutecznych kontroli przesyłek z USA przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów świadczących usługi pocztowe, o ile posiadają stosowne pozwolenia na wykonywanie takich zleceń. Firmy kurierskie, w przesyłkach w których ujawniana jest broń, tego typu usług nie świadczą. Dlatego też, aby ominąć przepisy, zakazany towar najczęściej deklarowany jest jako artykuły gospodarstwa domowego lub rzeczy osobiste o niewielkiej wartości.

W takich sytuacjach Służba Celno – Skarbowa zawiadamia najbliższy organ Policji w celu dokonania ekspertyzy i przeprowadzenia dalszego postępowania.

Warto wiedzieć, że przewóz przez terytorium RP, przywóz z zagranicy, a także wywóz za granicę różnorodnej broni oraz jej posiadanie przez osoby fizyczne, reguluje ustawa o broni i amunicji.

Należy również pamiętać o konsekwencjach prawnych, gdyż każdy, kto posiada broń lub amunicję bez wymaganego zezwolenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!