Polska Wiadomości

W Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do próby porwania małej dziewczynki. Policja poszukuje sprawcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Ostrowiecka policja poszukuje mężczyzny, który wczoraj po południu chciał wciągnąć do samochodu stojącą na przejściu dla pieszych 11-latkę. Całe zajście widział przypadkowy świadek, którego interwencja pozwoliła uciec dziewczynce.

Jak mówi nam mł. asp. Artur Majchrzak z biura prasowego świętokrzyskiej policji, do tej sytuacji doszło wczoraj około godziny 17.20 w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Bałtowskiej. Nieznany na chwilę obecną mężczyzna podjechał wówczas samochodem osobowym do stojącej przy przejściu dla pieszych 11-latki.

– Mężczyzna wysiadł z pojazdu i wbrew woli dziewczynki chciał, aby wsiadła do auta, proponując, że ją podwiezie. Całe zajście widział przypadkowy świadek, który zainterweniował. To sprawiło, że dziecko nie wsiadło do tego auta i uciekło z tego miejsca – informuje mł. asp. Majchrzak.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna poruszał się czarnym samochodem o numerach rejestracyjnych zaczynających się na TO. Na pojeździe znajdowała się biało-czerwona flaga.

– Mężczyzna ten ma około 40 lat. Jest szczupłej budowy ciała, wysoki, ma czarne dłuższe włosy, postawione na irokeza. W lewym uchu miał mieć kolczyk, tzw. tunel w kolorze czarno-biały, a w lewej brwi kolczyk typu ćwiek w kolorze srebrnym. Miał na sobie czarny t-shirt z napisem Nike na klatce piersiowej, spodnie bojówki w kolorze czarno-szaro-białym i czarne buty z białym logo Nike – opisuje podejrzanego mł. asp. Majchrzak.

Ostrowiecka policja prosi o kontakt wszystkich świadków tego zdarzenia. Osoby, które mogą mieć informacje dotyczące tej sprawy, powinny osobiście zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji lub dzwonić pod numer 41 26 71 205 oraz 997 i 112.

Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!