Wiadomości

W ostatnich latach na świecie wzrosła liczba ofiar dżhiadystów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pomiędzy rokiem 2017 a 2019 liczba ofiar zamachów przeprowadzonych przez dżihadystów na świecie wzrosła o 85% – takie dane podał hiszpański Narodowy Departament Bezpieczeństwa (DSN), według którego w 2019 r. w tych atakach zginęło ok. 5 tys. osób.

– W zamachach dżihadystycznych na całym świecie w 2017 r. zginęło łącznie ok. 2,7 tys. osób, dwa lata później liczba ofiar wynosiła już ok. 5 tys. – poinformował szef wydziału analiz w DSN, płk Jesus Diez Alcalde podczas ósmej edycji Forum Elcano o Światowym Terroryzmie. Dodał on, że te akty terroru doprowadziły też do kryzysów humanitarnych, które w tych latach bezpośrednio dotknęły ponad 5 mln osób.

Płk Jesus Diez Alcalde opowiedział się za dalszą obecnością międzynarodowych sił zbrojnych w regionie Sahelu w Afryce w ramach operacji takich jak Barkhane oraz EUTM Mali.

– Działalność rozmaitych grup terrorystycznych w tej części Afryki zagraża pokojowi i bezpieczeństwu międzynarodowemu, przekształcając region w jedną z najbardziej niestabilnych części tego kontynentu – dodał.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru magazynu Magna Polonia:

Najnowszy numer

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!