Wiadomości

W okolicach miasta Abu-Kemal bojownicy ISIS próbowali przedrzeć się na prawy brzeg Eufratu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Duża grupa bojowników Państwa Islamskiego (ISIS) rankiem 5 sierpnia br. zaatakowała pozycje syryjskich sił rządowych na przedmieściach miasta Abu-Kemal w prowincji Dajr az-Zaur.

W rejonach pustynnych prowincji Dajr az-Zaur, w trójkącie między stacją T-2 i miastami Al-Majadin oraz Abu-Kemal, wciąż funkcjonuje dość duża enklawa ISIS. Próbowały przebić się do niej oddziały ISIS z innej enklawy (przy granicy z Irakiem), przeciw której zmasowaną operację podjęły w ostatnich dniach oddziały kurdyjskie i dziś praktycznie enklawa ta została zniszczona i już tylko niedobitki gdzieniegdzie jeszcze stawiają opór.

Bojownicy zaatakowali równocześnie dwa syryjskie blok-posty, przy czym oba blok-posty atakowano z minimum dwóch – trzech kierunków. Jeden z blok-postów, broniony przez oddziały narodowej samoobrony (odpowiednik naszych wojsk terytorialnych), znalazł się w bardzo trudnym położeniu, bowiem bojownicy zdołali niemal w całości go opanować, jednak w porę przybyły posiłki złożone z formacji regularnej armii i oddziałów irańskich.

Oddziały ISIS, nie wytrzymawszy uderzenia i zawróciły w kierunku rzeki, próbując wycofać się z powrotem na brzeg zajmowany przez oddziały kurdyjskie. Klęska oddziałów ISIS była całkowita.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!