Felietony

W ogarniętej wojną Syrii Polska budzi konkretne skojarzenia – Robert Lewandowski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kiedy w kwietniu tego roku odwiedziłem niewielką syryjską wioskę leżącą kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Homs, podeszło do mnie kilku młodych Arabów (tak na oko – po około 20 lat). Spytali, skąd jestem.
– Bolandia – odpowiedziałem.
– O, Bolandia… – odparł z uznaniem jeden z nich.
– Robert Lewandowski – dodał, przy czym z wyrazu ich twarzy można było wyczytać, że wszyscy oni doskonale wiedzą, któż zacz ów Robert Lewandowski, są dlań pełni podziwu i kojarzą go właśnie z Polską. Dla nich Bolandia równa się Robert Lewandowski 🙂

To w nawiązaniu do artykułu, który ukazał się dziś w „Pulsie Biznesu”.

Jego autor zauważa, że wartość medialna, jaką wygenerował w zeszłym roku Robert Lewandowski, to miliard złotych. Złożyło się na to niemal 130 tys. publikacji.

Jeśli dołożymy do tego zagraniczne media i aktywność Anny Lewandowskiej, to okaże się, że najsłynniejsze polskie małżeństwo w świecie marketingu nie ma sobie równych nad Wisłą.

W związku z tym Robert Lewandowski zainwestował w dom mediowy RL Media.

Marek Żołędziowski, prezes Group One, największej niezależnej grupy komunikacyjnej w Polsce, która jest biznesowym partnerem Roberta Lewandowskiego, przyznaje, że w obliczu zbliżających się mistrzostw świata w Rosji Lewandowski będzie jedną z głównych postaci znajdujących się w obiekcie zainteresowania reklamodawców.

„Anna i Robert to dzisiaj jedne z najsilniejszych polskich marek. W ich przypadku chęć wpływu na sposób kreowania własnego wizerunku to oczywisty przejaw biznesowej dojrzałości” – dodaje.

RL media jest domem mediowym, którego plany wykraczają daleko poza planowanie strategii medialnej dla państwa Lewandowskich. Cel jest jasny: wkrótce większość europejskich kampanii znakomitego polskiego napastnika ma być zarządzanych z poziomu firm, w których ma udziały. Piłkarz i biznesmen zamierza ściągnąć do RL Media innych topowych polskich sportowców.

– Nowe technologie i media to dziś nie tylko ciekawy, ale po prostu jeden z najbardziej dynamicznie rosnących sektorów inwestycyjnych. W przypadku Stor9_ czy RL Media szczególnie cieszy mnie fakt, że możemy w Polsce rozwijać biznes na międzynarodowym poziomie. Jeśli mogę budować komunikacyjną machinę stąd, z Polski, to idealnie – mówi Robert Lewandowski.

RL Media w przyszłości mają stać się stajnią dla najsłynniejszych polskich sportowców kalibru Agnieszki Radwańskiej czy Marcina Gortata. Sam Lewandowski również będzie przenosił do nowego domu mediowego zarządzanie własną marką, teraz rozproszoną po kilku globalnych domach mediowych – informuje „Puls Biznesu”.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!