Wiadomości

W obwodzie charkowskim wycofujące się wojska rosyjskie wysadziły trzy mosty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W obwodzie charkowskim wojska rosyjskie wysadziły w powietrze trzy mosty drogowe – informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainie. W obliczu ukraińskiej kontrofensywy Rosjanie byli wczoraj zmuszeni wycofać się tam z kilku miejscowości.

Wojska ukraińskie rozpoczęłyprzedwczoraj operacje kontrofensywne na kierunkach charkowskim i Izjumskim, o czym można było dowiedzieć się z informacji zamieszczonej na kanale Telegramu Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walerego Załużnego. Wczoraj wieczorem z kolei poinformowano, że Ukraińcy odzyskali kontrolę nad kilkoma miejscowościami w obwodzie charkowskim

„Przeciwnik blokuje niektóre oddalone miejscowości obwodu charkowskiego, prowadząc systematyczny ostrzał o dużej intensywności, w tym z użyciem systemów rakietowych ognia salwowego na miejsca koncentracji naszych wojsk. W wyniku ofensywy jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy odzyskały kontrolę nad osadami Ołeksandrywka, Fedorówka, Ukrainka, Szestakowe, Peremoha oraz częścią wsi Czerkaski Tyszki” – informował wczoraj wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

“W rejonie miejscowości Cyrkun i Ruskie Tyszki okupanci wysadzili trzy mosty drogowe w celu spowolnienia działań kontrofensywnych Sił Obrony” – czytamy z kolei w dzisiejszymn komunikacie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!