Wiadomości

W nocy Rosjanie atakowali na kilku kierunkach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rejonach operacyjnych słobożańskim i donieckim agresor prowadzi na określonych kierunkach działania ofensywne i szturmowe – czytamy w porannym komunikacie Sztabu Głównego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na kierunku słobozhanskim wróg nadal częściowo blokuje miasto Charków. Według dostępnych informacji, w celu zorganizowania systemu obrony powietrznej grupy uderzeniowej, przeciwnik przenosi do obwodu charkowskiego dodatkowe dywizjony rakiet przeciwlotniczych SAM „Tor”. W tym samym czasie dywizjony przeciwlotniczych systemów rakietowych S-400 i S-300 zostały rozmieszczone na terenie obwodu biełgorodzkiego graniczącego z Ukrainą, aby osłaniać główne punkty dowodzenia, a także obszary tyłowe.

Na kierunku izjumskim wróg prowadzi operacje ofensywne na lewym brzegu rzeki Doniec. Aby wesprzeć ofensywne działania zgrupowania na tym kierunku, przeciwnik stworzył system głównych i rezerwowych stanowisk ogniowych dla artylerii rakietowej i lufowej.

Na kierunkach donieckim i tawrijskim rosyjscy okupanci zintensyfikowali działania ofensywne na całej linii kontaktu.

Główne wysiłki wroga skupiają się na przełamaniu obrony naszych wojsk w obwodach ługańskim i donieckim oraz przejęciu pełnej kontroli nad miastem Mariupol. W obwodzie zaporoskim w niektórych rejonach trwa koncentracja jednostek sił okupacyjnych.

Na kierunku Bohu wróg skupia się na dotarciu do granicy administracyjnej obwodu chersońskiego. W celu poprawy sytuacji taktycznej okupanci próbują prowadzić działania ofensywne na terenie wsi Aleksandrowka. Wróg nie przestaje ostrzeliwać obiektów cywilnych w mieście Mikołajów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!