Europa Wiadomości

W niemieckim miasteczku trwa festiwal ku czci Adolfa Hitlera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka policja zwiększyła środki bezpieczeństwa przed neonazistowskim festiwalem w miasteczku Ostritz przy polskiej granicy. W całej miejscowości ustawiono kordony i policyjne punkty kontrolne.

Festiwal “Tarcza i miecz” lub festiwal “SS” (od niemieckiego “Schild und Schwert”) rozpoczął się 20 kwietnia, w dniu urodzin byłego niemieckiego przywódcy Adolfa Hitlera. W ramach imprezy odbywają się m.in. koncerty i pokazy sztuk walki. Według wstępnych szacunków, pierwszego dnia na festiwalu pojawiło się ok. 300 gości. Organizatorzy spodziewają się 750 osób przez 3 dni.

Jak pisze portal Nasze Miasto Wałbrzych, ze zlotem neonazistów w niemieckim Ostritz, przy niemiecko-polskiej granicy, związany był koncert, który miał się odbyć w Dzierżoniowie, do czego nie dopuściły policja i ABW. Pisaliśmy o tym obszernie dziś rano.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prokurator Tomasz Orepuk poinformował w niedzielę, że w efekcie akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, organizatorów koncertu.

– W poniedziałek zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nie chcę jeszcze mówić o ewentualnych zarzutach, które zostaną im postawione, ponieważ wciąż trwają czynności śledcze i analizowany jest materiał dowodowy – powiedział prokurator.

Dodał, że w akcji ABW i policji, która trwała od popołudnia w sobotę, uczestniczyło 300 funkcjonariuszy. Dokonano przeszukań kilkunastu miejsc, m.in. pomieszczeń i pojazdów oraz wylegitymowano ponad sto osób.

Źródło: polsathetimes.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!