Wiadomości

W Niemczech zatrzymano Irakijczyków przygotowujących zamach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka policja zatrzymała trzech Irakijczyków przygotowujących zamach terrorystyczny. Podejrzani próbowali skonstruować bombę przy użyciu czarnego prochu z fajerwerków. Rozważali też dokonanie ataku przy użyciu broni palnej lub samochodu – podał portal spiegel.de.

Do zatrzymania doszło w niemieckim w landzie Szlezwik-Holsztyn, w okręgu Dithmarschen, na północy RFN. Zatrzymani Irakijczycy przebywali na terytorium Niemiec od jesieni 2015 roku. Trafili do kraju jako uchodźcy.

Według Federalnej Prokuratury Generalnej, planowany zamach miał podłoże islamistyczne. W jednej z przechwyconych przez policję wiadomości była mowa o chęci uderzenia w “niewiernych, ale nie w dzieci”. Jak podali śledczy, Irakijczycy nie wybrali jeszcze konkretnego celu.

Przygotowania do zamachu nie były zaawansowane. Po pierwszych próbach z czarnym prochem mężczyźni rozważali nabycie broni palnej – okazało się to jednak zbyt kosztowne. Brali też pod uwagę użycie samochodu. Jeden z podejrzanych rozpoczął nawet naukę jazdy. Irakijczycy zamówili w Wielkiej Brytanii zapalnik do konstruowanej bomby.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!