Wiadomości

W Niemczech Turcy zorganizowali antyimigracyjny protest

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Turkom nie podoba się, że Niemcy szeroko otworzyły się na imigrantów z Afryki. W leżącym w Bawarii mieście Waldkraiburg, pod tamtejszym ośrodkiem dla uchodźców zorganizowali oni demonstrację, w której wzięło udział ok. 80 Turkówl.

W zlokalizowanym niedaleko ośrodka dla uchodźców parku imigranci z Afryki przesiadują całymi dniami, zaczepiając przechodniów. 19 października zaczepili 14-letnią dziewczynę. W jej obronie stanęli jej tureccy rodzice, przy czym doszło do szamotaniny. W obliczu przewagi Afrykańczyków turecka rodzina musiała salwować się ucieczką, za którą w pogoń puściło się ok. 30 – 40 mieszkańców ośrodka dla uchodźców.

Po tym zdarzeniu ojciec rodziny wezwał na Facebooku do zorganizowania przed ośrodkiem dla uchodźców demonstracji, do której ostatecznie doszło w minioną sobotę. Pomimo iż demonstracja nie została zgłoszona i tym samym w świetle prawa była nielegalna, policja, która licznie przybyła na miejsce, nie interweniowała.

Jeden z przemawiających Turków powiedział, że „mają dość prowokujących spojrzeń, zaczepek i hałasu”. Niektórzy Turcy obrażali policjantów, grozili linczem, krzyczeli by deportować uchodźców.

/ndie.pl, pi-news.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!