Wiadomości

W Niemczech na imprezach sylwestrowych powstaną specjalne „strefy bezpieczeństwa kobiet”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po atakach, których doświadczyły setki kobiet podczas imprezy sylwestrowej 2015/2016 w Kolonii, w Berlinie postanowiono stworzył specjalną strefę ochronną dla kobiet. Tak zwana „strefa bezpieczeństwa kobiet” to izolowane miejsce, do którego wstęp będą miały kobiety, które były molestowane seksualnie lub napastowane.

– Mieliśmy w przeszłości niewiele problemów w Berlinie, ale po tym, co wydarzyło się w Kolonii, musieliśmy zareagować – powiedział rzecznik organizacji imprezy sylwestrowej w Berlinie.

Przed jednym z białych namiotów są dwaj pracownicy ochrony, a wewnątrz znajdują się ludzie przeszkoleni w interwencji kryzysowej, tacy jak psychologowie. Obóz będzie wykorzystywany do pomocy ofiarom napaści seksualnych i zachęcania ich do zgłaszania przypadków na policję.

W zeszłym roku zarejestrowano 23 przypadki napaści na tle seksualnym podczas sylwestra w Berlinie. Podczas uroczystości sylwestrowych 2015/2016 w Kolonii zgłoszono co najmniej 500 przypadków napastowania kobiet. Według policji, za nękanie i napastowanie kobiet odpowiedzialni byli głównie imigranci .

Czytaj też:

Mieszkanki Kolonii, które nie chcą być obmacywane w Sylwestra, mają nosić bransoletki

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!