Wiadomości

W Niemczech koronawirus w wyraźnym odwrocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatniej doby obecność koronawirusa potwierdzono u 793 osób. Z powodu COVID-19 zmarły 74 osoby – podał w niedzielę rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do 6.649, a zakażonych do 162.496.

Dobowy przyrost nowych zakażeń maleje dzień po dniu. W sobotę RKI poinformował o 945 przypadkach, a w niedzielę już o 793. Dla porównania w dniu 27 marca w ciągu tylko jednej doby odnotowano 6.933 nowe zakażenia, a następnego dnia – 28 marca – było ich 6.824.

O 20 obniżyła się też liczba zgonów w ciągu doby – w sobotę była mowa o 94 zgonach. A wszek w pierwszej połowie kwietnia były dni, gdy dziennie umierało po ponad trzysta osób.

W związku z tym, że koronawirus rozprzestrzenia się z mniejszą mocą, władze niektórych krajów związkowych, takich jak Saara, Brema czy Saksonia-Anhalt podjęły decyzję o otwarciu placówek oświatowych począwszy od poniedziałku. W całym kraju zezwolono też na otwarcie zakładów fryzjerskich.

Także obiekty kultu religijnego, muzea, miejsca pamięci, biblioteki i ogrody zoologiczne mogą wznowić działalność. Każdorazowo zależy to jednak decyzji ich bezpośredniego kierownictwa. Zamknięte musza pozostać ośrodki kultury, bary, restauracje, place zbaw i obiekty sportowo-rekreacyjne. Do 31 sierpnia obowiązywać będzie w Niemczech zakaz masowych zgromadzeń – pisze w niedzielę AFP.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!