Wiadomości

W Niemczech dokonał napadu i uprowadzenia dla okupu, ukrywał się w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 39-letniego obywatela Niemiec. Był on poszukiwany przez niemiecką policję Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna w 2015 roku dokonał napadu i uprowadzenia dla okupu osoby na terenie zachodnich Niemiec.

Niemieccy funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może się ukrywać na terenie naszego kraju. Ich podejrzenia potwierdzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. „Niemiec” ukrywał się w willi na kilkuhektarowej posesji w Lesznie. Policyjni „Łowcy Głów” z Poznania wytropili go w tym miejscu, poinformowali policjantów z Niemiec i zorganizowali akcję zatrzymania.

18 grudnia br. Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Poznania dokonał zatrzymania mężczyzny. Zdecydowane i natychmiastowe zatrzymanie było ogromnym zaskoczeniem dla 39-latka. Został obezwładniony i przewieziony do jednostki Policji. Zostanie on przekazany niemieckim policjantom.

Zniesienie kontroli granicznych niesie ze sobą – niestety – i takie konsekwencje, że terroryści i gangsterzy mogą bez trudu przenikać na teren naszego kraju.

/Policja Wielkopolska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!