Wiadomości

W najbliższy weekend przysięgi wojskowe złoży kolejnych blisko 400 żołnierzy WOT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to również wyraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego.

W najbliższą niedzielę słowa przysięgi wojskowej wypowie ponad czterystu żołnierzy. Zaprzysiężenia odbędą się w pięciu miastach: Brzegu, Ciechanowie, Sierpcu, Wrocławiu i Szczecinie. Po raz pierwszy Terytorialsi złożą przysięgę na terenie województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Przysięgi wojskowe są jednym z symboli narodowych, które przez całe tysiąclecia towarzyszyły polskiemu żołnierzowi. W jej treści kryją się bliskie każdemu Polakowi wartości, takie jak obowiązek oraz dyscyplina. To one nadają sens żołnierskiej służbie, uczą odpowiedzialności, zaszczepiają w umyśle i sercu pamięć spraw najważniejszych, nadrzędnych: racji państwa i miłości do Ojczyzny.

22 lutego 2020 r.
BRZEG

W Brzegu na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich zaprzysiężonych zostanie ponad 60 żołnierzy 13 Śląskiej Brygady OT im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg”. To właśnie w tym miejscu powstał pierwszy w województwie opolskim batalion WOT. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:00.

23 lutego 2020 r.
CIECHANÓW

W niedzielę w ciechanowskich koszarach odbędzie się pierwsza w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój”. Przysięgę złoży blisko 70 żołnierzy, wśród ślubujących są uczniowie, studenci, informatycy, nauczyciel, dentysta i kilka osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Podczas uroczystości będzie miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie, kadeci kursu podoficerskiego SONDA, po raz pierwszy w historii brygady, otrzymają promocję na pierwszy stopień podoficerski. Przysięga odbędzie się o godz. 13:00.

SIERPC

Na stadionie miejskim w Sierpcu zaprzysiężonych zostanie ponad 100 żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OT im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Przysięgający to w większości uczniowie szkół średnich, prawnicy, mechanicy – inżynierowie, a także informatyk, pielęgniarka, fizjoterapeuta i ratownik medyczny. Przysięga odbędzie się o godz. 12:00.

WROCŁAW

23 lutego br. o godzinie 12:30 na wrocławskim Rynku blisko 100 żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady OT wypowie słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to pierwsza przysięga dolnośląskich Terytorialsów, którzy przeszli 16-to dniowe szkolenie podstawowe na poligonie w Żaganiu. Po przysiędze odbędzie się piknik z pokazem sprzętu i wojskową grochówką.

SZCZECIN-PODJUCHY

W najbliższą niedzielę ponad 100 żołnierzy 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT złoży pierwszą w historii brygady przysięgę wojskową. Uroczystość odbędzie się na placu apelowym Brygady w Szczecinie-Podjuchach. Wśród ślubujących znajdują się osoby posiadające różne pasje i wykonujące różne zawody. Przysięga odbędzie się o godz. 12:00.

/terytorialsi.wp.mil.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!