Wiadomości

W najbliższy weekend – 8 tysięcy żołnierzy WOT na szkoleniach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zapowiada się intensywny szkoleniowy weekend w Wojskach Obrony Terytorialnej. Przez dwa najbliższe dni na terenie dwunastu województw będzie się szkoliło 8 tysięcy żołnierzy. Ponad pół tysiąca ochotników przekroczy bramy jednostek po raz pierwszy i rozpocznie służbę w WOT.

Wojska Obrony Terytorialnej konsekwentnie zwiększają swój potencjał. Szeregi formacji zasilają kolejni ochotnicy. Formowane są kolejne brygady, bataliony i kompanie. W każdy weekend odbywają się szkolenia, w których biorą udział tysiące żołnierzy – ochotników.

Podobnie będzie w najbliższą sobotę i niedzielę. Na terenie dwunastu województw w szkoleniach weźmie udział 8 tysięcy żołnierzy. Część szkoleń będzie realizowana w stałych rejonach odpowiedzialności, dlatego terytorialsów będzie można spotkać też na ulicach naszych miejscowości.

Równolegle ze szkoleniami trwa zaciąg do służby. Dzisiaj i jutro, ponad 500 ochotników zasili szeregi formacji. Powołania do służby trwają teraz w: Osowcu, Rzeszowie, Giżycku, Grójcu, Słupsku, Kutno oraz w Rząsce.

Wojska Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych powstały z początkiem 2017 roku. Obecnie w formacji służbę pełni ponad 22 tysiące żołnierzy. Struktury WOT są już budowane na terenie województw tzw. ściany zachodniej.

ppłk Marek Pietrzak
Rzecznik WOT
/media.terytorialsi.wp.mil.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!