Wiadomości

W Mysłowicach dzielnicowy rozpoznał i zatrzymał fałszywego policjanta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzielnicowy z mysłowickiej komendy zatrzymał 49-letniego mieszkańca Warszawy, który oszukał mieszkankę naszego miasta na 20 tysięcy złotych. Do zatrzymania mężczyzny w dużym stopniu przyczyniła się kobieta, która obserwowała jak starsza mysłowiczanka przekazuje oszustowi pakunek. Po tym zdarzeniu natychmiast powiadomiła policjantów. 49-latek został zatrzymany, gdy wsiadał już do taksówki. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu.

W miniony wtorek po godzinie 16 do mysłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która widziała jak starsza mieszkanka Mysłowic przekazywała na ulicy podejrzanemu mężczyźnie pakunek. Zgłaszająca obserwowała całą sytuację, a kiedy mężczyzna oddalił się z pakunkiem nawiązała rozmowę z seniorką. Gdy 82-latka przyznała jej, że przekazała rzekomemu policjantowi 20 tysięcy złotych, kobieta natychmiast zadzwoniła na policję i podała bardzo dokładny rysopis oszusta.

Komunikat o tym zdarzeniu trafił do wszystkich patroli w mieście. Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Został on zauważony przez dzielnicowego, gdy wsiadał już do taksówki na ul. Towarowej. Mężczyzna nie wykonywał poleceń policjanta i stawiał opór, jednak szybko został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Po chwili na miejscu pojawiło się wsparcie i oszust został doprowadzony do komendy. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Warszawy. Stróże prawa znaleźli przy nim przekazane przez seniorkę 20 tysięcy złotych. 49-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna mógł dopuścić się podobnych przestępstw na terenie kraju. Będzie to dokładnie sprawdzane w prowadzonym postępowaniu.

Postawą godną pochwały wykazała się kobieta, która była świadkiem tego zdarzenia i nie pozostała obojętną – natychmiast zareagowała powiadamiając policjantów. Dzięki jej reakcji możliwe było zatrzymanie przestępcy i odzyskanie oszczędności życia 82-letniej mysłowiczanki.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!